Haber

Ankara Çubuk’ta Tahıl Hasadı Başladı

Ankara’nın Çubuk ilçesindeki verimli ovada tahıl hasadı başladı.

Kargın Mahallesi’ndeki bir tarlada düzenlenen programa katılan Çubuk Kaymakamı Adem Keleş ve Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, çiftçinin sevincine ortak oldu.

Keleş ve Demirbaş biçerdövere binerek buğday hasadına başladılar.

“Bu yıl verim iyi”

Programda konuşan Kaymakam Keleş, yüksek kesimlerde yapılacak hasadın çiftçiye mutluluk getireceğini söyledi.

Çubuk’ta bu yıl 120 bin dekar buğday, 100 bin dekar arpa ekildiğini belirten Keleş, “Bu sene rekolte çok iyi. Verimli bir hasat dönemi geçireceğimizi düşünüyorum. İlçemiz tarımın yapıldığı ovalardan biri. Türkiye’nin en büyük hububat ekimi yapılıyor.Çiftçilerimiz de bilinçli.” dedi.

Başkan Demirbaş, verimli bir hasat dönemi yaşayacaklarını da ifade etti.

“Tarlada izi olmayanın hasatta yüzü olmaz” atasözünü hatırlatan Demirbaş, belediye olarak çiftçinin yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Tüm çiftçilere bereketli bir hasat dönemi dileyen Demirbaş, “Emeğine, alın terine sağlık. Çiftçilerimiz aylardır bunun için uğraşıyorlar. İlçemizde 220 bin dekarlık alan ekildi. Gerçekten kaliteli ve yüksek verim alınıyor.” dedi.

Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle dekardan 250-400 kilo verim beklediklerini kaydetti.

İlçede bulunan Toprak Mahsulleri Müdürlüğü’nün hububat alımına başladığını anlatan Gülle, “Çiftçilerimiz buğday ve arpayı biçtikten sonra direk ofise götürebiliyorlar. Bunda emeği geçen herkese çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum. ” terimini kullandı.

calhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu