Haber

Denizli’li Çiftçi: 2 ay önce İlçe Tarım Müdürlüğü’ne emanet ettiğim Tohum Çuvalında ‘Parayla satılmaz’ yazıyor. Bizim Paramızla Gösteriş Yapıyorlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli Acıpayam İlçe Tarım Müdürlüğü’nün, “Denizli Büyükşehir Belediyesi satılamaz” yazısı ile çiftçinin parasını ödediği mısır tohumu çuvallarını meteliksizmiş gibi dağıtmaya başladığını bildirdi. Çiftçi Hasan Yardım da, “İki ay önce bu iki torbaya 1350 lira yatırdım. Bugün mısırı dağıtıyorlar. Torbada ‘Parayla satılmaz’ yazıyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli’nin Acıpayam ilçesinde çiftçi Hasan Yardımcı’nın dertlerini dinledi. Karaca dedi ki:

“Acıpayam’da bir üreticinin yanındayız. Vatandaşımız iki çuval mısır tohumunun parasını 2 ay önce İlçe Tarım Müdürlüğü’ne yatırdı. İlçe Tarım Müdürlüklerine ‘Denizlü Büyükşehir Belediyesi satılamaz’ yazısıyla maaş verildi.Seçim öncesi gösteri yapmak için tohumları meteliksiz gibi dağıtmaya başladılar.Üreticimiz isyanda.Üreticimiz Mayıs ayını bekliyor. 14. Çiftçilerimiz parasını bedava verdiği siyasi gösteriler yaparak halkın ve çiftçinin aklıyla dalga geçenlere karşı hesabını sorması ve sandıkta gereğini yapması gündemdedir. sayıyor.”

Çiftçi Hasan Yardım da, “Ben iki ay önce bu iki torbaya 1350 lira yatırdım. Bugün mısırı dağıtıyorlar. Torbada ‘parayla satılmaz’ yazıyor.

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu