Haber

Evden e-ticaret yapanlara vergi muafiyeti var mı?

Evden e-ticaret yapanlar için vergi muafiyeti var mı, vergi muafiyeti nedir soruları gündeme geliyor. Evlerde ürettikleri eserleri internet ve diğer platformlarda satanlara Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjde. haberler gelmek. Soru ise evden e-ticaret yapanlara vergi muafiyeti var mı? Evden e-ticaret yapanlara vergi muafiyeti var mı? Detaylar haberimizde…

EVDEN E-TİCARETTE VERGİ İSTİSNASI VAR MI?

Bursa’daki açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, değerli mesajlar verdi. Erdoğan, “Evde ürettiği ürünleri internet ve benzeri platformlarda satanlar vergi muafiyeti kapsamına giriyor. Muafiyet limitini 320 bin liradan 700 bin liraya çıkarıyoruz.” söz konusu.

“VERGİ MUAFİYETİ SAĞLANACAK”

Vatandaşlara müjde veren Erdoğan, “Üretim ve yatırım konuşurken bugün esnafımızla ilgili bir kaç haberi sizlerle ve milletimizle paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz bazı esnaflarımıza vergi muafiyeti getirdik. Esnaf Artık evlerde ürettikleri eserleri internet veya benzeri platformlarda satanlar vergi muafiyeti kapsamına giriyor Muafiyet sınırını 320 bin liradan 700 bin liraya çıkarıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda kolayca vergilendirilen esnafımızın menfaatlerini gelir vergisinden muaf tuttuk.” ifadeleri kullandı.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Berber, terzi, bakkal, taksici, dolmuş gibi esnaflarımızdan gelir vergisi almayarak benzersiz bir düzenleme yaptık. Şu anda 830 bin esnafımız hem gelir vergisi muafiyetinden yararlanıyor hem de KDV ödemeyin.Böylece mevcut limitleri aştığı için gerçek yolda vergilendirmeden geçmek zorunda kalan esnafımızın kolay yöntemden yararlanmaya devam etmesini sağlıyoruz.80 bin çarşı esnafımızın kazancını da 13’e dahil ediyoruz. Bu istisna uygulamasında kolaylık dışında kalan büyükşehirler yeni uygulamanın büyükşehirlerdeki pazar esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu