Haber

Matematik öğretmeni tarafından dövülen öğrenciye teşekkür belgesi verildi

Aralık 2021’de AKSARAY’da matematik öğretmeni Ali Rıza Y. tarafından darp edilen ve şu anda 6. sınıf öğrencisi olan Talha Kocagöl (12) teşekkür belgesi aldı. Karne için heyecanlanan Kocagöl, “Derslerim iyi ve okuyup avukat olacağım.

Kentte, 14 Aralık 2021’de Ortaköy ilçesine bağlı Şehit Salih Aksu Ortaokulu’nda öğrenim gören 5. sınıf öğrencisi Talha Kocagöl, kendisine küfür ettiği iddiasıyla sınıftan koridora sürüklenerek defalarca tokatlanarak dövüldü. ve onu boğmak. Güvenlik kameraları tarafından görüntülenen şiddet olayı basına da yansıdı. 10 gündür çalışamadığı bildirilen Talha Kocagöl’ün ailesi şikayetçi oldu. Ortaköy Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Ali İstek Y., önce 10 ay hapis cezasına çarptırıldı, kararın açıklanması ertelendi. Cumhuriyet Başsavcılığı ve ailenin avukatı Ali Oğuz Şahin, verilen cezanın alt sınırdan az bulunması ve hükmün açıklanmasının ertelenmesi kararına karşı üst mahkemeye başvurdu. Aksaray 2. Ağır Ceza Mahkemesi itirazı haklı bularak kararı bozdu. Yeniden yargılanan Ali İstek Y., bu kez 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Olayın ardından Milli Eğitim Bakanlığı, Ali Dilek Y.’nin öğretmenlik mesleğine idari soruşturma kapsamında son verdi. Ali Rıza Y., İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başladı.

ŞAHAN GÖKBAKAR’A TEŞEKKÜR Olayın ardından Talha Kocagöl, oyuncu Şahan Gökbakar’ın desteğiyle özel bir kolejde eğitimine devam etti. Bu yıl 6. sınıfta öğrenim gören Talha Kocagöl, bugün karnesini ve teşekkür belgesini alarak, “Derslerim iyi ve avukat olacağım. Daha önceki tecrübelerimin etkisini aştım. İstiyorum” dedi. eğitim hayatımda desteğini sürdüren oyuncu Şahan Gökbakar’a teşekkür ederim.” . Baba Duran Kocagöl de Talha’nın başarısından gurur duyduklarını belirterek, “Aile olarak oğlumun bugün teşekkür belgesi alarak 6. sınıftan 7. sınıfa geçmesinin gururunu yaşıyoruz.”

haberniksar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu