Haber

Motorda indirim olacak mı? Dizel fiyatları düşecek mi? 2 Mayıs 2023 motorin, benzin, lpg indirimli fiyatları!

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişimlerle birlikte vatandaşlar akaryakıt ve mazot fiyatlarını takip etmeye devam ediyor. Motorin indiriminin ne zaman olacağı ve motorin fiyatlarının düşüp düşmeyeceği merak ediliyor. Mazotta son dakika akaryakıt indirimi! Dizel motorda indirimin ne zaman olacağı araştırılıyor. Mazotta son dakika akaryakıt indirimi! Motor indirimi ne zaman olacak? Dizel fiyatları düşecek mi? 2 Mayıs 2023 motorin, akaryakıt, lpg indirimli fiyatları!

MOTOR İNDİRİMİ NE ZAMAN OLACAK?

Brent petrol fiyatları Rusya-Ukrayna savaşıyla dalgalı seyrini sürdürürken, akaryakıt ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle dalgalandı. 3 Mayıs Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere motorin kümelenmesinde 59 kuruş indirim bekleniyor. Fiyat indirimiyle birlikte motorinin litresi İstanbul’da 19 liradan 12 kuruşa, Ankara’da 19 liradan 48 kuruşa satılacak.

MOTOR FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

Bu gece yarısından itibaren motorine 59 kuruş indirim yapılması beklenirken, motorinin litre fiyatı İstanbul’da 19 lira 12 kuruş, Ankara’da 19 lira 48 kuruş, İstanbul’da 19 lira 56 kuruştan satılacak. İzmir.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Akaryakıt fiyatları rafineriler tarafından Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişimler baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda dağıtım şirketlerinin uyguladığı fiyatlar rekabet ve serbestlik nedeniyle şirketlere ve şehirlere göre biraz farklılık gösterebilmektedir.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTIR.

EPDK’nın fiyat değişikliğini açıklayan tek sendika olan EPGİS’e suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, akaryakıt fiyat değişikliklerini dava sonuçlanana kadar vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

sason-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu