Haber

Muhalefetten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘helalleşme’ tepkisi: Sorumluluktan kaçamazsınız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli sel nedeniyle ağır hasar gören Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde incelemelerde bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte konteyner kentte depremzedeleri ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “helalizasyon” açıklaması dikkat çekti.

“ADIYAMAN’DAN HELAL İSTİYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sarpların ve olumsuz havanın yıkıcı etkisi nedeniyle Adıyaman’da ilk birkaç gün istediğimiz faaliyeti gerçekleştiremedik. Bunun için helal istiyorum.

“HELAL İSTEYEREK SORUMLULUKTAN KAÇARAMAZSINIZ”

Muhalefet birbiri ardına Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geldi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sayın Erdoğan helalliği geride kalandan değil, ihmaliniz sonucu ölenlerden istemeniz gerekir. Öylece isteyemezsiniz. helallik ve sorumluluktan kaçış İlk 48 saatteki gecikmelerden dolayı kaç kişi hayatını kaybetti?” sözlerini kullandı.

“BUGÜNÜN AMACI, HATALAR SONUCU OLARAK SİZİN OMUZUNUZDA”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Biz imar baronlarına savaş açmaya çalışırken siz yerli ve milli imar baronlarını arkanıza aldınız. gaflet güzel sözdür milletimizin gönlü mübarek helâl halbuki dicle yanında koyun kaybolsa hesabı sorulur diye yola çıkanlar neden ankara’ya yerleşirler diye kimse açıklayamaz onbinlerce insanımız enkaz altında devletin gelmesini bekliyordu.

“BU NASIL HELAL EDİLİR?”

Helalimiz var ve milletimizin gönlü geniş helaldir. Ama önce dışarı çıkıp insanlardan özür dilemelisin. Helal olmak ancak özrü kabul etmekle suç olabilir. Özür dilemek yerine sizi eleştirenleri en ağır küfür ve hakaretlerle, halka tepeden tek heybetli konuşarak selamladınız. Bu nasıl veda? Öncelikle kusurlarınızı kendi vicdanınızda ve toplum önünde kabul edin, kabul edin.

“OLANLARIN BAŞINDAN SORUMLU SİZSİNİZ”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İlk üç gün yaşananları, kaosu, eksiklikleri söylediğimizde hakaret ediyordunuz.” dedi.

kestel-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu