Yaşam

Nilüferli çocuklara çevre eğitimi

İklim krizi ve çevre sorunlarına duyarlı davranarak özellikle çocuklara çevre bilinci kazandıracak eğitim faaliyetleri yürüten Nilüfer Belediyesi, 3-5 yaş grubundaki 139 çocuğa geri dönüşüm atıklarının toplanıp çevreye kazandırılması konusunda eğitim verdi. ekonomi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında diğer iki anaokulunda eğitim düzenleyen Nilüfer Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Atık Yönetimi Bürosu’nun bu çalışması minikler tarafından ilgiyle izlendi. Çevre Mühendisi Yeliz Keçeciler tarafından yürütülen eğitim programına Burak Berk Anaokulunda 92, Çamlıca Anaokulunda 47 çocuk katıldı.

Keçeciler, çocuklara önce bir sahne gösterdi, ardından atıkların geri dönüşümü ve ekonomiye kazandırılmasının önemi hakkında bilgi verdi. Keçeciler, tonlarca kağıt geri dönüşümü ile 17 ağacın kurtarılabileceğine dikkat çekerek, bunun çevrenin korunmasındaki faydasını aktardı.

Pil atıklarından da bahseden Keçeciler, pilleri pet şişelerde toplayıp geri dönüşüm kutusuna atabileceklerini belirterek, çocuklara atık yağ toplama uygulaması hakkında da bilgi verdi. Eğitimleri uygulamalı olarak da yürüten Keçeciler, program sonunda çocukların sorularını yanıtladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

yesilyurthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu