Haber

AK Parti Çelik’ten silahlı saldırıya ilişkin ilk açıklama: Bu eylemi doğrudan hedef alarak gerçekleştirmiştir.

İYİ Parti ve CHP’den sonra AK Parti binası da kurşunların hedefi oldu. Adana’da bir kişi AK Parti Çukurova ilçe binasına pompalı tüfekle saldırdı. Depremin ardından binanın tedbir amaçlı boşaltıldığı öğrenilirken, saldırgan polis ekipleri tarafından yakalandı.

“SALDIRGAN AK PARTİ’YE KARŞI OLDUĞUNU SÖYLEDİ”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Çelik, “Saldırgan AK Parti’ye karşı olduğunu söyledi. Partimize yönelik kullanılan nefret dilinin, kışkırtma amaçlı nefret politikasının olduğunu Cumhurbaşkanımıza söylüyoruz. Parti olarak aleyhte duyumlar almıştık. .

“GERİ ALMADAN SEÇİM ÇALIŞMALARINI YÜRÜTECEĞİZ”

Sürekli vatandaşımızın yanında olan ekipler, bu tür taciz ve saldırılar AK Parti teşkilatlarında geri çekilme ya da zerre kadar kaçınma durumu oluşturmaz. Provokasyon ne olursa olsun geri adım atmadan sandığa giderken seçim çalışmalarını hep birlikte yürüteceğiz. Demokrasimiz güçlüdür. AK Parti, sandıkta demokrasi mücadelesi veren çok güçlü bir partidir.

“BU TÜR PROVOKASYONLARIN OLACAĞINI BİLİNÇLİ BİR PERSONELİZ”

Güvenlik güçlerimiz bu saldırganı kısa sürede yakaladı ve sorgulanıyor. Bu eylemi doğrudan AK Parti’yi hedef alarak gerçekleştirdiğini belirtiyor. AK Parti’yi bilerek bu silahlı saldırıyı gerçekleştirdiğinden bahsediyor. Türkiye’nin her yerinde teşkilatımız seçime giderken bu tür provokasyonların olacağını bilen bir ekibiz. Saldırganı kısa sürede yakalayan güvenlik güçlerimize teşekkür ediyoruz.

“DEMOKRATİK MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Adana bir inanç şehridir. Her türlü saldırıya karşı sandık başına giderken demokratik çabamızı tüm gücümüzle sürdüreceğiz. Özellikle son haftalarda 10 gün uyarıda bulundum, birkaç gündür Cumhurbaşkanımıza ve partimize terör örgütlerine söylenmekten kaçınılan sözlerin kullanılması başlı başına bir provokasyon olmuştur. Hepimize iyi şanslar…

haber-korkuteli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu