Haber

Iğdır’da askeri araç kazasında şehit olan astsubay, İzmir’de toprağa verildi.

Iğdır’da 29 Aralık’ta zırhlı aracın düşmesi sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mesut Taşar’ın cenazesi İzmir’de toprağa verildi.

Taşburun’da 5’inci Hudut Alay Komutanlığına ait zırhlı aracın devrilmesi sonucu yaralanan ve 55 gün sonra kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Mesut Taşar’ın (33) Türk bayrağına sarılı cenazesi toprağa verildi. Gaziemir ilçesindeki 15 Temmuz Camii’ne getirildi.

Törende şehidin babası Tahsin, annesi Ceylan ve eşi Yazgı taziyelerini sunarken, cenazeye çocukları Işık Hasret (12), Işın Su (10), Yunus Emre (9) ve Ceylan Su (5) da katıldı.

Taşar’ın annesi, eşi ve çocukları, Türk bayrağına sarılı vücuduna sarılarak gözyaşı döktü. Bu sırada şehidin oğlu Yunus Emre Tasar, “Uyan baba bizi bırakma” diyerek askerlerin taşıdığı babasının fotoğrafını öptü.

İkindi namazının ardından şehit Taşar’ın naaşı, top arabasına kadar omuzlarda taşındı. Şehidin oğlu Yunus Emre ile yeğeni Alpdeniz Taşar da şehidi asker selamı vererek uğurladı.

Taşar’ın naaşı Kadifekale Şehitliği’ne defnedildi.

Vali Yavuz Selim Köşger, Ege Orduları Komutanı Korgeneral Kemal Yeni, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özuslu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Osman Kılıç, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, MHP İl Başkanı Veysel Şahin. , AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Aslan, asker ve çok sayıda vatandaş katıldı.

bozyazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu