Haber

Mardin’de 36 yıl önce PKK’lı teröristlerce şehit edilen 8 kişi törenle anıldı

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Açıkyol Mahallesi’nde 7 Mart 1987’de PKK’lı teröristler tarafından katledilen 8 kişi için anma töreni düzenlendi.

Açıkyol Mahallesi’nde düzenlenen ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İlçe Müftüsü Hasan Yeşildal, depremde şehitler ve hayatını kaybedenler için dua etti.

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Kayabaşı, törenin ardından yaptığı açıklamada, 36 yıl önce şehit olan 8 vatandaşın acısının ilk günkü kadar taze olduğunu söyledi.

Hain ve hain terör örgütü PKK tarafından şehit edilenleri anmak için ortada olduklarını kaydeden Kayabaşı, şunları kaydetti:

“Kanlı terör örgütü çocuk, çocuk, kadın, bebek, genç, yaşlı ayrımı gözetmeksizin vahşi eylemlerini sürdürmektedir. Ancak biz devlet olarak terörün kökünü Allah’ın izniyle kökünden kazımakta kararlıyız. Bunların canlı örnekleri bizimdir.” bugün bu mezara defnedilen şehit kardeşlerimiz. Devletimiz terörle mücadelede her zamankinden daha güçlü ve kararlıdır. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ömürler, ebediyete intikal eden gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Törene İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Mustafa Gezer, İlçe Emniyet Müdürü Erhan Koç, MHP İlçe Başkanı Bedrettin Aslan ve şehit aileleri katıldı.

PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda Şerini Tunç (24), Selma Tunç (16), Felek Tunç (6), Şerife Tunç (50), Cumhur Tunç (54), Bedran Fazilet (17), Süleyman Ayık (14) ve Selim Ayık (10) şehit oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu