Haber

Yağmur 41 (5) ve Mikail (2) 43. saatte kurtarıldı

Bursa’dan depremin vurduğu Kahramanmaraş’a giden arama kurtarma ekipleri Yağmur (5) isimli kızı enkazdan 41 saat, 2 yaşındaki Mikail’i ise 43 saat sonra enkazdan kurtardı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgeye giden çok sayıda grup enkazda arama kurtarma çalışması yapıyor. Bursa’dan Kahramanmaraş’a giden gruplar da enkazda kalanları kurtarmak için zamanla yarışıyor. Bir binanın enkazında Yağmur ve babasının sesini duyan gruplar, 41 saat sonra ikisini de sağ olarak kurtardı. Ekiplerin Yağmur’la konuştuğu anlar duygulandırdı. “Abi, şimdi buradan gidiyoruz. Tamam mı?” Yağmur gruplara, “Burası çok dar, ayaklarımı çıkarın. Kalçalarım çok ağrıyor” şeklinde yanıt verdi.

BU KEZ MUCİZENİN ADI ‘MİKAIL’

Bursa’dan afet bölgesine giden bir başka ekip de enkaz arama kurtarma çalışmaları sırasında bir ses duydu. Çocukların sesine dönen ekipler, uzun uğraşlar sonucu afetin olduğu 43. saatte 4 katlı bir binanın zemin katında bulunan Mikail Uğur’a ulaştı. Bir kanepenin köşesine ulaşan oldukça bitkin olduğu görülen Mikail, ilk müdahalesinin ardından enkazdan çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. Bursa’dan gelen arama kurtarma ekipleri Mikail’e hastaneye kadar eşlik etti.

hayraboluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu